Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Dětská komiksová soutěž Jak Ferda Mravenec vyzrál na virus

České centrum Sofie a Velvyslanectví České republiky v Sofii vyhlašují komiksovou soutěž pro děti do 12 let Jak Ferda Mravenec vyzrál na virus. Soutěž se bude konat „lajkovaním“ na facebookové stránce Českého centra Sofie v termínu od 1. do 20. dubna 2020.

Soutěž se organizuje při příležitosti loni uplynulého 120. výročí narození světoznámého českého spisovatele, výtvarníka a ilustrátora Ondřeje Sekory, autora mezi dětmi i dospělými oblíbené postavičky Ferdy Mravence.

Komiksy budou zveřejněny v stejnojmenném albu na facebookové stránce Českého centra Sofie. Nejlepší z nich se stanou součastí výstavy, věnované tvorbě Ondřeje Sekory. Tři z komiksů, které dostanou nejvíce „lajků“, získají od Českého centra Sofie ceny:

1. místo – dětský velký kufřík a porcelánový hrnek s Krtečkem

2. místo – dětský malý kufřík a porcelánový hrnek s Krtečkem

3. místo – porcelánový hrnek s Krtečkem 


 

Podmínky účasti a pořádání soutěže:

-          Zúčastnit se může každé dítě do 12 let.

-          Každé dítě se může zúčastnit jedním komiksovým příběhem, který bude zobrazen na papíře formátu A4, bez omezení použité techniky.

-           Rodič pošle naskenovaný komiks ve formátu jpg. na e-mail: deribeeva@czech.cz  zároveň s prohlášením, že tvorba a údaje - jméno a věk autora - mohou být použity pro potřeby Českého centra Sofie.

-           Soutěž je zcela online, začíná 1. dubna 2020 a končí ve 24 hodin 20. dubna 2020.

-           Jména vítězů soutěže budou zveřejněna na internetové a facebookové stránce Českého centra Sofie po 21. dubnu 2020, nejpozději však do 30. dubna 2020.

Prohlášení ke stažení: