Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Forman vs. Forman je nositelem Velké ceny festivalu Master of Art

Dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman byl vyznamenán na bulharském festivalu Master of Art třemi cenami - „МASTER OF АRT – AURUBIS AWARD” pro nejlepší film, Cenu publika a Cenu pro nejlepší film v kategorii DIVADLO A KINO.

Festival Master of Art se zaměřuje na různé postupy v umění. Program se věnuje dokumentárního kina, které zkoumá tvůrčí pohledy v dějinách umění i současném umění, a také poukazuje na multikulturní rozmanitost dneška.

Cílem je ukázat snímky, které prezentují talenty i tvůrčí procesy v následujících kategorií: Architektura, Design a Móda, Umění a Moc, Výtvarně umění, Kulinářské umění, Literatura, Hudba a Tanec, Současné uměni, Divadlo a Kino, Fotografie.

Dokumenty, které jsou produkované a realizované po světě po 1. 1. 2018 se mohou účastnit soutěžní selekci festivalu. Festival věnuje pozornost i současným trendům ve videoartu a art reklamě.

Video pozdrav a poděkování od režisérky Heleny Třeštíkové: https://www.facebook.com/MasterofArtFilmFestival/videos/336569234348119