Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Open Call: Umělec v Rezidenci 2020

Petrohradská kolektiv v Praze vyhlásila Open Call na rok 2020. Uzávěrka přihlášek na podzimní termíny rezidenčních pobytů je 16.8. 2020. Délka rezidence: 3 - 6 týdnů.

Petrohradská kolektiv a Jedna Dva Tři Gallery nyní přijímá přihlášky do programu Artist In Residence i pro české umělce. Od roku 2016 se program rezidenčních pobytů, zaměřoval pouze na zahraniční autory a stal se jednou z klíčových součástí koncepce Petrohradská kolektiv. V letošním roce se díky okolnostem pandemie obracíme také na uměleckou komunitu působící v České Republice.

Program je zaměřen na nezávislé umělce, kteří přinášejí konkrétní projekt nebo se zajímají o rozšíření svých obzorů. Rezidence je příležitostí pro nezávislý, samostatně vedený profesní rozvoj, uměleckou výměnu, networking a experimentování.

Cílem je podpora začínajících audiovizuálních umělců různých oborů, jejichž díla jsou založena na myšlence nezávislé na formě; výzkumníků v oblasti současného umění; architektů a designérů. Jelikož součástí rezidence je také ubytování, dáváme přednost mimopražským tvůrcům. Rezidence je koncipována jako médium pro realizaci uměleckých projektů a experimentů v Jedna Dva Tři gallery.

Přihlašovací formulář: https://forms.gle/7c7Mr3sSmaViQ8rh9 Další důležité informace a podmínky opencallu: https://bit.ly/3g8pSWl