Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Představujeme vám nový projekt Czech.global – www.czech.global

Cílem projektu je vybudovat otevřenou platformu, která propojí všechny Čechy, potomky Čechů a přátele České republiky kdekoli na světě, aby o sobě věděli, pomáhali si a Česká republika neztratila kontakt s nimi. V členské části naleznete exkluzivní obsah pouze pro registrované členy, zajímavé články a události po celém světě. Vytvořte si profil, přidejte se k celosvětové české komunitě a buďte v centru dění!

Za hranicemi Česka žije dva a půl milionu lidí, kteří na otázku, kdo jste, odpoví, jsem Čech nebo mám české kořeny. Jsou to potomci prvních přistěhovalců, emigranti z doby komunismu, ale také vědci, studenti nebo podnikatelé, kteří se rozhodli v zahraničí uspět. Propojit by je měla nová síť Czech.global – www.czech.global.

Jak dodal organizátor platformy Czech.global Tomáš Studeník, nejedná se o další facebook nebo twitter. "Účelem té platformy není jenom sdílet krásné momenty ze života s přáteli, ale naopak nalézat nové přátele, nové konexe, pomáhat si profesně, životně, psychologicky při strastech pobytu v zahraničí a navíc ještě mít spojení se svojí vlastní a s dalšími partnery a institucemi. Například když přijdou do dané země, tak se tam nedokáží tak rychle zorientovat, nedokáží na dálku vyřídit spoustu věcí administrativně. Když hledají partnera pro svůj nový projekt, který také mluví česky nebo jim dokáže poradit, tak dneska je to velmi komplikované. Ten portál je stavěn od začátku tak, aby řešil ty největší problémy a nedostatky nejenom v komunikaci, ale i v businessu, v životě, vzdělávání, vědě, které dneska žádná síť takto neřeší."

 "Češi trpí nedostatkem sebedůvěry a hrdostí na to, odkud jsou. Je to to něco, s čím ať už Američani nebo bývalá impéria nemají rozhodně problém. My ano. Myslím, že ten projekt dokáže přispět k tomu, aby nejenom Češi všude po světě, ale i tady doma, jsme si uvědomili, jaká úžasná síla a potenciál se po světě ukrývá a pomohlo nám to si uvědomit, že i tak malá země může hrát velkou roli ve světě, a že má kde brát díky tomu talentu, který chceme zmapovat. Budeme rádi, když nám pomohou Češi, kteří pracují, studují, žijí kdekoliv po světě. Stačí, když navštíví naše stránky Czech.global a ozvou se nám. My jsme nejvděčnější, když se nám ozvou potenciální uživatelé toho portálu a sami nám řeknou o problémech, se kterými by chtěli pomoct," dodává k projektu Tomáš Studeník.

Sociální sítě:
Facebook: https://www.facebook.com/czechglobal
Twitter: https://twitter.com/GlobalCzech
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/czech-global/
Instagram: https://www.instagram.com/czech.global/