Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

TEENDESIGN 2013

Letošní ročník staví mladé umělce před úkol vytvořit libovolnou výtvarnou technikou práci na téma "Ukaž, čím žiješ". Téma pro ně vymysleli stávající studenti Fakulty umění a designu, které zajímá, jak si s ním poradí jejich mladší kolegové a možná i budoucí spolužáci.

Soutěž je určena studentům všech typů středních a vyšších odborných škol starší 15 let a klade si za cíl hledat nové talenty a podpořit mladé kreativní lidi v jejich umělecké práci a v rozhodnutí studovat umění na vysoké škole. Konkrétně na Fakultě umění a designu totiž při přijímacím řízení nezáleží na typu střední školy, odkud uchazeč přichází, ale čistě na talentu a kreativitě, které prokáže u talentové přijímací zkoušky.

Hlavní cenou v každé ze sedmi kategorií je týdenní kurz mezinárodní letní školy umění ArtCamp 2014 zdarma, soutěžící umístění na druhých a třetích místech obdrží věcné ceny a slevy na další kurzy letní školy ArtCamp.Ta se bude konat v červenci 2014 a půjde již o desátý ročník.

Studenti ze všech koutů světa tak budou moci přijet strávit část svých prázdnin v inspirativním prostředí naší školy, poznávat nové lidi, kultury a město Plzeň, která je Evropským hlavním městem kultury 2015.

Informace na webu a facebooku:

http://www.teendesign.fud.zcu.cz/

http://www.fud.zcu.cz/cz/762-dej-svemu-umeni-sanci

http://www.fud.zcu.cz/en/772-give-your-art-a-chance

https://www.facebook.com/teendesignfudzcu

https://www.facebook.com/pages/Teendesign-ENG/165018943700275?fref=ts