Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Třetí ročník FRAME festivalu

První listopadový víkend bude již potřetí patřit mezinárodní přehlídce současného komiksu, ilustrace a samovydavatelské tvorby, FRAME Prague Comics Art Festival.

Prostory Ústřední knihovny zaplní téměř třicítka nakladatelů z celého světa. Součástí festivalu je řada vzdělávacích přednášek a panelových diskuzí s domácími a zahraničními hosty. Návštěvníci se mohou těšit na výstavy, workshopy, křty nových publikací a vyhlášení mezinárodní soutěže o nejlepší krátký komiks do 10 stran na téma The Art of Hate.

Festival vznikl ve spolupráci londýnského nakladatelství Centrala a komiksového obchodu No Ordinary Heroes. Partnerem festivalu je Ústřední knihovna Městské knihovny v Praze. 

Z Bulharska se Veletrhu komiksů a fenzinů zúčastní APPASH Illustration a Functional Neighbour. Hostem festivalu bude také Nositel bulharské komiksové ceny za rok 2018 Evgeniy Yordanov. V sobotu (2. listopadu) od 17.00 do 18.00 Evgeniy Yordanov představí představí svou autorskou tvorbu v kontextu aktivit sdružení Projekt DUHA. Účast Evgeniye Yordanova na FRAME festivalu se uskuteční za podpory Českého centra v Sofii a ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem v Praze.

Více o festivalu na webových stránkách  http://framefestival.cz/ a na Facebooku.