Stáž v Sofii

České centrum v bulharské Sofii nabízí možnost stáže zaměřené na přípravu a organizaci akcí sloužících k propagaci České republiky v zahraničí v termínu cca od dubna do června 2020 a od září do prosince 2020; pracovní úvazek: 40 hodin týdně, minimální délka stáže 3 měsíce.

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 24 Českých center v zahraničí na třech kontinentech. Jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro prezentaci země.

INFORMACE K PODOBĚ STÁŽE

Náplň stáže:

  • produkční podpora při organizaci akcí Českého centra (koncerty, vernisáže, literární čtení apod.)
  • příprava materiálů pro tiskové zprávy nebo sociální média
  • logistická podpora akcí pořádaných v partnerství s ostatními kulturními instituty
  • drobná administrativa

Požadavky:

  • znalost anglického jazyka na úrovni min. B2, bulharština nebo jiný jihoslovanský jazyk výhodou
  • zájem a přehled v oblasti kultury
  • znalost práce se sociálními médii
  • schopnost pracovat samostatně
  • kreativita
  • spolehlivost

Stážistům nabízíme:

  • práci v příjemném a tvůrčím týmu
  • hlubší poznání místní kultury a života
  • širokou možnost návštěv kulturních akcí
  • zdokonalení organizačních a jazykových schopností
  • získání pracovní zkušenosti v zahraničí

V případě zájmu prosím zašlete do 30. 09. 2019 svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a vyplněný dotazník k žádosti o umožnění stáže na ČCZ (dostupný na stránkách Českých center, v sekci Kariéra – Stáže) na e-mail: ostranska@czech.cz a  stazeccz@czech.cz. Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant (např. Erasmus +).

Více informací naleznete na:  http://www.czechcentres.cz/kariera/staze/.

S jakýmikoli dalšími dotazy, či ohledně upřesnění této nabídky, se můžete obrátit na výše uvedený
e-mail nebo přímo na České centrum Sofie: ccsofia@czech.cz.
Web ČC Sofie: http://sofia.czechcentres.cz/