Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2020 18:00 - 30.11.2020

Česká a Slovenská ilustrovaná Ústava a Lucie Koldová na MELBA Sofia Design Festival 2020

3. ročník bulharského festivalu designu kombinuje v hybridním vydání zajímavá témata a jména. V rámci programu v Českém centru v Sofii bude prezentován výběr ilustrací z vydání Ilustrované Ústavy České republiky a Ilustrované Ústavy Slovenské republiky. Zahájení výstavy je 6.11.2020 v 18 hod. Do online přednášek 7. listopadu se zapojí významná česká designérka Lucie Koldová.

Ilustrovaná Ústava České republiky (Jindřich Janíček, Nikola Klímová, nakladatelé: 82 s.r.o., Take Take Take 2018)

Ilustrovaný projekt k připomínce 100 let od schválení Ústavy Československé republiky (6. 3. 1920). Svou první Ústavou, která ve své době patřila mezi nejmodernější v Evropě, se tehdejší ČSR zařadilo mezi demokratické státy. Ústava zohlednila řadu evropských práv, mj. i volební právo pro ženy, a zaručovala také liberální přístup k ochraně menšin...

Ilustrovaná ústava Slovenskej republiky (Boris Meluš, Adam Berka, nakladatel: 82 Book and Design Shop, 2017)

Ilustrovaná ústava Slovenské republiky je praktická kniha do každé domácnosti. Atraktivní a přehlednou formou čtenáře seznámí s textem Ústavy Slovenské republiky, která srozumitelným jazykem hovoří o základních hodnotách, na kterých stojí slovenská země.

 

Lucie Koldová je designérka nábytku a světel. Narodila se v České republice. Po dokončení Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze v roce 2009 se přestěhovala do Paříže, kde založila vlastní studio v roce 2012. Produkuje kusy nábytku, skleněné plastiky a nadčasové světla. Její práce se táhne od denních produktů, konceptuálních prostor, městských oblastí až po poetické galerie a limitované série.

Lucie Koldová používá klasické řemeslo s užitím špičkové technologie s hlavním zaměřením na základní materiály, jako je dřevo a sklo. Ráda pracuje s barvami, neobvyklými rozměry a kontrasty, její objekty jsou často nadčasové.

V roce 2010 začala úspěšnou kariéru ve Francii významnými skleněnými kusy, tzv. vdolečky a balóny, pro českého tradičního výrobce Brokis. Od té doby se drží práce se sklem a těší se z experimentování s různými světelnými zdroji a různými technikami foukání skla.

Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Sofii a Velvyslanectvím Slovenské republiky v Sofii .

Více o Melba Sofia Design Festival 2020  ZDE.


 

 

 Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 6.11.2020 18:00
Do: 30.11.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala