Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2020 - 31.12.2020

České centrum Sofie na Soundcloud

Nemůžete vy k nám, tak jdeme my za vámi! Audio nahrávky krátkých povídek a ukázek ze české současné literatury přeložených do bulharštiny. Začínáme povídkou Borjany Dodové-Noční sen a těšíme se na další.

 

Nahrávky si můžete poslechnout ZDE. 

Na Soundcloudu najdete:

  •  Povídku Noční sen Borjany Dodové v překladu Dobromira Grigorova a v přednesu bulharského herce Panča Černeva. 

Borjana Dodova (1983) je česká autorka s bulharskými kořeny. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na Akademii múzických umění a matematiku na Karlově univerzitě v Praze.

  •  Úryvek z románu Rok kohouta Terezy Boučkové v přednesu bulharské herečky Sofie Kuzevové-Černevové. Román vyšel v českém jazyce v r. 2008 ve vyd. Odeon a v bulharském jazyce v r. 2019 ve vyd. Persej v překladu Krasimira Prodanova. 

Tereza Boučková je česká spisovatelka, scénáristka a publicistka. Je autorkou dvanácti prozaických kníh a její třináctá kniha vyjde v letošním roce. Je dcerou spisovatele Pavla Kohouta a jeho druhé ženy Anny Kohoutové.

  • Úryvek z románu Jezero Biancy Bellové v přednesu bulharského překladatele Vasila Samokovlieva. Kniha vyšla poprvé v češtině v r. 2016 ve vyd. Host a v bulharštině v r. 2018 ve vyd. Izida. Je prvním českým dílem, které získalo literární ocenění Evropské Unie.  

Bianca Bellová se narodila v Praze, kde doposud žije v rodině své české matky a svého bulharského otce. Je autorkou pěti knih. Román Jezero získal prestižní české ocenění Magnesia Litera za rok 2017 v kategorii Kniha roku a ocenění Evropské Unie za literaturu.

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 24.3.2020
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala