Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.5.2019 18:00 - 19.5.2019

Výstava 100. let českého komiksu se představí v rámci Muzejní noci ve Varně

Výstava o českém komiksu Mezitím na jiném místě – Století českého komiksu je součástí programu Muzejní noci ve Varně. Zahájení výstavy je 17. května od 18.00 hod. ve varnenském Mořském kasinu.

Muzejní noc v letošním roce je v sobotu 18. května. Aktuální program naleznete ZDE.  


 

Výstava Mezitím na jiném místě – Století českého komiksu, kterou kurátorsky připravili Pavel Kořínek a Tomáš Prokůpek, je součástí oslav k připomenutí významných výročí roku 2018 a uskutečňuje se v rámci projektové linie Českých center Dědictví českého jazyka a literatury ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu AV, v.v.i a Univerzitou Palackého v Olomouci.

„Sto let od založení Československa (1918) nabízí jedinečnou příležitost k rekapitulaci národních komiksových dějin (a též obrazu dějin v komiksu). Výstava chce představit českou tvorbu v mnohosti jejích podob i v historických souvislostech. Tematickým zacílením na ústřední žánry, zlomové momenty a mezikulturní inspirace touží nabídnout jakýsi vějíř vyprávění o moderním českém komiksu a jeho „prvním století“. Ona nesystematická rozrůzněnost se zdá být pro vyprávění příběhu českého komiksu zvláště příhodná – to, co a jak se dělo mezitím na jiném místě, nám umožní lépe pochopit tady a teď“ - píší Pavel Kořínek a Tomáš Prokůpek ve svém kurátorském textu.

Výstava Století Českého komiksu se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Sofii.

 

Místo konání:
Datum:

Od: 17.5.2019 18:00
Do: 19.5.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala