Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2018 18:00

Dokumentární film Occupation 1968 představíme v Českém centru

Dokumentárním koprodukčním snímkem Occupation 1968 si připomeneme události z roku 1968. Projekce se realizuje za podpory Velvyslanectví České republiky v Bulharsku a Velvyslanectví Slovenské republiky v Bulharsku. Film bude promítán s bulharskými titulky.

OKUPACE 1968 / OCCUPATION 1968

Dokumentární projekt představuje myšlenky a pocity vojáků „spřátelených“ vojsk, jejich povinnosti během okupace Československa v srpnu 1968. Zásadní otázkou filmu je jak se chová „malý člověk v Evropě“ k tzv. „velkým dějinám“. Jaké byly pocity vojáků, jejichž úkolem v cizí zemi byl „udělat pořádek“.

Výsledkem spolupráce tvůrců z Ruska, Maďarska, Polska, Německa a Bulharska je pět 26minutových dokumentárních filmů a pět různých pohledů. Jednotlivé filmy režírovali Stefan Komandarev (An Unnecessary Hero, Bulharsko), Marie Elisa Scheidt (Voices in the Forest, Německo), Magdalena Szymkow (Soldiers’ Wives & Spies, Polsko), Evdokiya Moskvina (The Last Mission of General Ermakov, Rusko) a Linda Dombrovszsky (Red Rose [Friendship and Love in the Time of Occupation], Maďarsko)Producentem filmu je Peter Kerekes.


Tisková zpráve zde: 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

19.9.2018 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala