Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2017 17:00

Koncert na polštářích

Mladý houslista Eduard Kollert (2002) bude hostem organizovaného od MODO.BG koncertu na polštářích. Koncert je v sobotu 8. dubna od 17:00 v Českém centru v Sofii.

Po koncertu mistra Josefa Suka s otcem se Eda v sedmi letech rozhodl hrát na housle a klavír. V devíti letech vystoupil s Pražskou komorní filharmonií s houslovým koncertem a ještě tentýž večer také s klavírním koncertem. Sklidil ohromný úspěch a brzy byl pozván španělskou královskou rodinou k vlastnímu recitálovému vystoupení na oba nástroje v královském paláci v Madridu. Poté ho prof. Zakhar Bron, nejvyhledávanější houslový pedagog současnosti, pozval do své elitní mistrovské třídy, kde se stal stálým studentem spolu s několika největšími talenty ze všech koutů světa. Ještě tentýž rok byl pozván Komorní filharmonií Pardubice na koncert „Malí velcí umělci“, kde hrál s orchestrem na housle i na klavír.

V 11-ti letech hrál s Pražskou komorní filharmonií Bruchův houslový koncert. Následovala pozvání do Českého rozhlasu, napřed do programu Studio M a poté do pořadu Telefonotéka. Často hraje na významných koncertech a festivalech nejen České republice, ale také ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Rusku a dalších zemích.

V roce 2015 se poprvé zúčastnil mezinárodní soutěže a to „Young Virtuosos“ v Sofii pod záštitou EMCY, před porotou slouženou z předních světových osobností. Ještě dvanáctiletý získal první cenu v kategorii do 15-ti let. Následoval ohromný úspěch - jen o několik měsíců později se stal laureátem jedné z největších světových soutěží pro mladé houslisty Wieniawski-Lipinsky Competition v kategorii do 18-ti let. Ještě tentýž rok stihnul získat třetí cenu v mezinárodní televizní soutěži „Louskáček“ v Moskvě. Ve finále hrál za doprovodu Ruského národního orchestru ve velkém sále Čajkovského v přímém přenosu celostátní televize. Následující rok vyhrál první cenu v Mezinárodní soutěži v Novosibirsku (Rusko) a v Mezinárodní soutěži v Astaně (Kazachstán).

Maestro Spivakov pozval Eduarda k sólovému vystoupení s orchestrem na slavnostním závěrečném koncertu festivalu "Moscow meets friends" v Moskvě. Následovalo turné s orchestrem po Rusku.

K posledním úspěchům patří vystoupení na festivalu Dny B. Martinů ve spolupráci s festivalem Pražské jaro a živé vysílání recitálu v Českém rozhlase Studio live v prosinci 2016.

V letošním únoru vystoupil opět PKF-Prague Philharmonia s Prokofjevovým 2. koncertem pro housle a orchestr pod taktovkou Leoše Svárovského.

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

8.4.2017 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala