Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2019 18:00

Český spisovatel, publicista, nakladatel a cestovatel Martin Vopěnka se představí v Sofii

Na pozvání bulharského nakladatelství EMAS spisovatel Martin Vopěnka představí 2. října od 18 hod. v Českém centru svou knihu Spící město, která nedávno vyšla v bulharském překladu od Anželiny Penčevy.

Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě zbývajících dospělých…  Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Jak zjistili, usnuli všichni rodiče po celém světě. A co je ještě horší, malého Samuela jim unese neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se. 

Martin Vopěnka je spisovatel, nakladatel, publicista, cestovatel, předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů, majitel nakladatelství Práh. Vystudovaný jaderný fyzik záhy opustil dráhu vědce a zasvětil svůj život knihám a horám. Navštívil mimo jiné ještě sovětskou Kirgizii, Chile, Island, Argentinu, mnohokrát Rumunsko a více než měsíc prožil na ostrově Nelson v Antarktidě. Knižně debutoval v roce 1989 novelou Kameny z hor. Jeho román Moje cesta do ztracena (2005) byl oceněn výroční cenou Mladé fronty. Za knihu Nová planeta v roce 2016 vyhrál Zlatou stuhu (beletrie pro mládež). Na tutéž cenu byl v roce 2014 nominovaný za poslední díl trilogie pro dospívající Spící tajemství
Autorské setkání s Martinem Vopěnkou proběhne v českém jazyce s překladem do bulharštiny.

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

2.10.2019 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala