Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.1.2021 - 31.1.2021

Místo u okna-výstava Kateřiny Šedé

Do 31. ledna 2021 bude v galerii Vaska Emanuilova, pobočky Městské galerii v Sofii, k vidění výstava Místo u okna. Výstava je pokračování uměleckého projektu Kateřiny Šedé, vytvořeného na míru pro čtvrt Manastyrsky livady – Západ v Sofii.

První fáze projektu se konala v říjnu 2020 formou hry ve veřejném prostoru na ulici Kazbek zmíněné čtvrti. Do hry se zapojilo více než 100 lidí, kteří měli za úkol nakreslit svoji představu ideálního pohledu z okna ze svého auta.

V galerii Vaska Emanuilova budou vystavené tyto osobní „pohledy“ a sdílené nápady. Většina přání jsou celkem jednoduchá, ale důležitá: potřeba mít chodníky a ulice, více zeleně a prostoru mezi bloky, školkami a školami; cyklostezky, skateparky a místa k procházkám a odpočinku; změnit barvu okolí ze šedé na zelenou.

Tři z účastníků obdrží ceny za nejlepší výhled v podobě rodinného víkendu v chatě Červenata šapčica (Červená Karkulka) na pohoří Vitoša. K dispozici je také speciální cena za nejzajímavější nápad pro dané místo.

Projekt „Místo u okna“ je podporován Ministerstvem kultury České republiky, Českým centrem v Sofii, Magistrátem města Sofie, Městskou částí Vitoša a Městskou galerií v Sofii. Realizuje se z iniciativy Městské galerii v Sofii - pobočky Galerie Vaska Emanouilova a sdružení „Společně pro Manastirski livadi - Západ“.

Ceny poskytuje chata Červenata šapčica / Vitoša.

      

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 4.1.2021
Do: 31.1.2021

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala