Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.4.2015 18:00 - 8.5.2015

LUBRI & VOIN DE VOIN: ALL TOMORROW EXOTIC

Instalace dvou bulharských autorů Lubri a Voin de Voin představí České centrum v Sofii dne 7. dubna od 18:00. Výstava doplňuje projekt 4 pokojů české kurátorky Edith Jeřábkové, která se taky vernisáže zúčastní.

 

Fotograf Lubri je narozen v Sofii v roce 1977, kde dodnes zde žije a pracuje. Absolvoval Novou bulharskou univerzitu, department Informatiky. Má řádu výstav v Bulharsku, ale vystavoval také v Českém centru v Praze (projekt All I Can Is Art), v Polsku, Rakousku, Slovinsku, Italii aj. Jeho články jsou zveřejněné v časopisech Edno, Vice, Vestnik 39 grama, Fantom magazine. Oficiálním představitelem výtvarníka Lubri je galerie Sariev Contemporary v Plovdivu.

Provokativní současný performer a umělec Voin de Voin (nar. 1978) žije a pracuje mezi Sofii a Bruselem. Je spoluzakladatelem Ústavu performance a teorie společně se Snežankou Michailovou. Absolvoval  Rietveld Academy, audio-vizuální department v Amsterdamu; Ecole International de Cinema et Realisation (EICAR) v Paříži; Theatre School - School for New Dance Development v Amsterdamu a Goldsmiths College v Londýně.  Pracuje v oblasti performance a současného umění. Má řadu autorských a společných výstav v Bulharsku a zahraničí – ve Francii, Belgii, Polsku, Německu aj.

Vernisáž výstavy 7. dubna od 18:00 v ČC Sofie. Výstava potrvá do 8. května 2015

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 7.4.2015 18:00
Do: 8.5.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala