Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2019 - 17.3.2019

Karina Kottová ředitelka Ceny Jindřicha Chalupeckého je členkou mezinárodní poroty Ceny BAZA

Cena Baza je umělecká cena pro bulharské umělce do 35 let.

Karina Kottová (*1984) patří dlouhodobě k nejvýraznějším kurátorkám současného umění u nás. Je zakladatelkou řady menších projektů a kurátorkou s mezinárodním přesahem. Od roku 2015 je ředitelkou Společnost Jindřicha Chalupeckého.


Každoroční cena pro mladé umělce se poprvé vyhlašovala v roce 1990 v České republice. Zakladatelkou je ředitelka Foundation for a Civil Society (USA) Wendy W. Luers. V současné době cena probíhá v 10 evropských zemích a stala se jedním z nejprestižnějších ocenění v rámci umělecké profese. Do ceny jsou zapojeny následující státy: Česká republika. Slovensko, Chorvatsko, Kosova, Srbsko, Makedonie, Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Albánie. Jako výsledek aktivního zprostředkování informací mezi zeměmi byla založena mezinárodní webová stránka pro mladé umělce YVAA.

Bulharsko se připojilo v roce 2008 díky iniciativě Institutu současného umění v Sofii a zároveň byl Institut současného umění vybrán jako organizátor konkurzu.

Cílem soutěže je zajistit podporu mladých umělců a také jim otevřít nové možnosti vzdělání, výzkumu a profesní realizace. Konkurz vytváří pozitivní kontext mladého, současného umění a poskytuje příznivou platformu pro jeho rozvoj. 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 15.3.2019
Do: 17.3.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala