Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2008 0:00 - 0:00

Violový recitál: J.Novák - viola, P.Popelka - klavír

Koncert mladých českých hudebníků Jakuba Nováka, viola a Petra Popelky, klavír. V programu zazní skladby Josefa Suka, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka, Petra Popelky. Kromě koncertu v ČC vystoupí také v krajanském ČS klubu TGM (28.10.) a ve Varně (29.10.).

   Jakub Novák (1983)

Studoval na Pražské konzervatoři, kde byl posluchačem violové třídy Karla Doležala. Po Pražské konzervatoři studoval postgraduální sólovou stáž na konzervatoři P.I.Čajkovského v Moskvě. Dále magisterské studium v Německu na „Hochschule für Musik Karlsruhe“ pod vedením prof. J.Lüthyho. Je vítězem celostátní violové soutěže ČR,   laureátem mezinárodní violové soutěže Y.Bashmeta v Moskvě, Evropské hudební ceny „Gustava Mahlera“.Také byl oceněn prestižní francouzskou uměleckou cenou od  „Cachet de la Ville Paris, Association Culturelle / Artistique déclaré Sous – Préfecture de Béthune - Concours Internationaux -  diplome de medaille (Méd Or 2007 Artiste Musicien Jakub Novák.)“ Pravidelně spolupracuje s kulturními instituty a koncertními agenturami po celé Evropě. Vystupuje na koncertech a hudebních festivalech v Evropě, Rusku a USA.  Je rovněž velice vyhledávaným komorním hráčem. Znám je také svými četnými nahrávkami např. : Český Rozhlas, Studio Domovina, HFM-Karlsruhe. Je členem několika světových kulturních spolků-např. „International Association of Writers and Publicists” (London – Riga) , „Alvaro Gomez Music Foundation“ (USA – Czech Republic).

 

Petr Popelka (1986)

V současné době je činný jako skladatel, kontrabasista a pianista. Na kontrabas začal studovat pod vedením kontrabasisty České filharmonie Pavla Nejtka. Později absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě Jiřího Valenty, člena České filharmonie. Zároveň si začal rozšiřovat své hudební vzdělání soukromým studiem dirigování a klavíru. V současné době je studentem kontrabasové třídy prof. Boži Paradžika na „Hochschule für Musik Freiburg“.

V roce 2005 získal první cenu na mezinárodní kontrabasové soutěži „F. Simandella“ a v roce 2008 získal druhou cenu na mezinárodní soutěži komorní hudby v Osace.  Je vyhledávaným komorním hráčem jak na kontrabas, tak na klavír. Na klavír korepetuje např. na „Hochschule für Musik Freiburgu, Hochschule für Musik Karlsruhe“.  Jako kontrabasista je pravidelným hostem v orchestrech např. Česká filharmonie, Badisches Staatskapele , Philharmonisches Orchester Freiburg, atd.  V dnešní době je hostem ve skladatelské třídě  Wolganga Rihma na „Hochschule für Musik Karlsruhe“  Jeho skladby se uvádí v Čechách a v zahraničí. Jako interpret svých skladeb je činný jako klavírista, kontrabasista a dirigent.

 

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

27.10.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala