Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.12.2017 18:00 - 31.1.2018

Výstava designérských šperků skupiny UNOSTO

Výstava šperků pod názvem "V pohybu", pod kurátorským vedením Terezy Vernerové Volné představí skupinu Unosto. Členové umělecké skupiny jsou: Nastasia Aleinikava, Alena Hesounová, Lucie Houdková, Kateřina Matěchová, Karla Olšáková, Markéta Richterová, Kateřina Řezáčová, Klára Šípková, Martin Verner. Vernisáž výstavy je 20. prosince od 18:00 v Českém centru Sofie.

 


UNOSTO – V pohybu

Naše tělo i mysl jsou neustále v pohybu. Dokonce i když se snažíme odpočívat, jsme plní neklidu. Na druhou stranu, jsme to my, kdo je neustále v akci, nebo jsme nehybní a v pohybu je okolní svět?

UNOSTO je skupina mladých českých šperkařů. V našich nejnovějších kolekcích se zabýváme odvěkým pohybem v mnoha jeho aspektech. Karla Olšáková a Nastassia Aleinikava navazují na skvělou tradici českého kinetického šperku a umožňují svým šperkům houpat se, rotovat a všelijak se proměňovat. Lucie Houdková a Markéta Richterová se inspirovaly diskrétním pohybem rostlin. Příroda hraje důležitou roli také v případě broží Kláry Šípkové, které reprodukují pravidelné proměny fází měsíce. Optickou nestálost

a mihotání vtiskla do svých náhrdelníků Kateřina Matěchová. Martin Verner pak přináší
do výstavy prvek městské kultury, když opisuje gesta autorů graffiti a převádí jejich pohyby do formy prostorových arabesek.

Výstava V pohybu / In Motion byla poprvé prezentována v rámci Mnichovského týdne šperku 2016. Kurátorkou projektu je Tereza Vernerová Volná, autorem fotografií je Michal Ureš.

            


 

 

 

 

 

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 20.12.2017 18:00
Do: 31.1.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala